18 April 2016

Hm Conclusions i World Recycle Week

Cześć kochani!


Dziś rozpoczyna się światowy tydzień recyklingu. Co to ma do mody i trendów? Chociażby to, że coraz częściej projektanci zarówno mali jak i wielcy stawiają na produkcję ubrań i dodatków z przetworzonych surowców. Przykładem tego jest szwedzki gigant H&M i linia Conclusions. Premiera wersji premium na sezon wiosna lato 2016 odbyła się w piątek 7.04 i pewnie mieliście już okazję o tym poczytać albo zobaczyć na własne oczy i zrobić zakupy. Nie będę powtarzać tego, co już opublikowały portale Glamour, Vogue oraz FashionBiznes, wiadomo z czego się składa kolekcja i ile kosztowała. Tkaniny oraz ozdoby w całości pochodzą z recyklingu, co ciężko sobie wyobrazić patrząc na te cudowne rzeczy. 

World Recycle Week z Valery's Daily Inspiration


Zapraszam do siebie codziennie w przeciągu następnych 6 dni światowego dnia recyklingu. Przygotowałam dla Was wiele modowo-recyklingowych tematów.

Należy wspomnieć, iż H&M uczestniczy w światowym tygodniu recyklingu po raz pierwszy. Planem jest zbiórka aż 1000 ton niepotrzebnej lub zniszczonej odzieży w ponad 3600 sklepach na całym świecie. Jeżeli jesteście częstymi klientami tej marki, to wiecie, że już przez kilka sezonów trwa akcja wymiany starej odzieży na kupony zniżkowe. Program Garment Collecting w H&M ruszyl w 2013 roku. Co to daje? Mniej ubrań ląduje na wysypiskach śmieci, a z pozyskanych włókien tworzą się właśnie nowe ubrania sprzedawane pod nazwą Conclusions. Od momentu rozpoczęcia programu, H&M zebrał ponad 25000 ton odzieży, jej pochodne są do nabycia w każdym sklepie na całym świecie. 

Globalne działania szwedzkiego giganta udowadniają, iż każde ubranie może (i nawet powinno) być użyte ponownie. Tylko przeliczcie sobie: recykling jednego t-shirta pomaga zaoszczędzić 2100 litrów wody – w niedługiej przyszłości te liczby mogą stać się bardzo istotnymi dla większej części kuli ziemskiej. 

Jak dodatkowo możemy wesprzeć akcję? 


Jedną z porad będzie stworzenie własnego stylu. Trendów już nie ma, powtarzam w kolejnym poście, warto więc zainwestować w podstawową garderobę i rzeczy, które do nas rzeczywiście pasują.

Zapoznajcie się z zasadami slow fashion: nie poddając się gorączce zakupowej wydacie mniej na niepotrzebne rzeczy a one z kolei mają mniejszą szansę wylądować w śmietniku. Stawiajcie na jakość: rzeczy będą cieszyć was dłużej 

Zanim ubranie trafi do kosza pomyślcie, czy można dać mu drugie życie? Może warto oddać je komuś innemu np. oddając je do recyklingu. 





 



















6 comments:

 1. I love those pictures and outfits! :D

  Would you like to follow each other? Please let me know on my blog :)
  www.infashionchains.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. W tym tygodniu na pewno wybieram się do H&M, żeby pozbyć się ubrań, których już nie potrzebuję.

  ReplyDelete
 3. Love the collection of amazing looks...thx for sharing! xx

  ReplyDelete
 4. Amazing inspiration! thanks for sharing'

  thedaydreamings.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Read about this as well ! They have such an inspiring collection <3
  From Brussels, with Love

  ReplyDelete
 6. Świetna akcja! H&M staje na wysokości :)
  www.sylwiaszewczyk.com

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl