22 April 2016

World Recycle Week 2016. Refurbished bag DIY

Dzisiaj, już po raz kolejny, wspomnę o światowym tygodniu recyklingu. Jeżeli pomyśleć: niekoniecznie trzeba kupować rzeczy z wtórnie przerobionych surowców, by dbać o środowisko. Nie mniej skuteczne, a nawet ciekawsze, będzie przerobienie już istniejących ubrań i dodatków, dostosowanie ich do bieżących potrzeb i trendów. Wczoraj, czyli tutaj pisałam głównie o odzieży i jej drugim życiu w naszej szafie. Dzisiaj wezmę się za przeróbkę jednej ze swoich torebek bym mogła się pochwalić modnymi frędzlami. Nie będę nowatorem: Pinterest pęka od ilości podobnych tutoriali mniej lub bardziej udanych. Chcemy by torebka/kopertówka wciąż wyglądała ładnie i nie było wstyd wyciągać jej z szafy? Inwestujemy więc swoje umiejętności i starannie podchodzimy do sprawy. 

Co będzie nam potrzebne


 • Torebka/ kopertówka
 • Materiał lub skóra identyczna do tej, z której była uszyta torebka. 
 • Przybory do szycia 
 • Czas wykonania wyniesie ok 5 godzin

Krok po kroku

 1. Odmierzamy potrzebną ilość materiału. W moim przypadku była to eco skóra (do nabycia na Allegro)
 2. Wycinamy prostokątne kawałki i zostawiając upust ok 1,5 cm kroimy na frędzle. 
 3. Przymierzamy do torebki
 4. Dalej są 2 możliwości: przykleić, jeżeli cały kawałek materiału ma być na przedniej lub tylnej powierzchni lub (wygląda to naturalnie i bardziej elegancko): rozpruć torebkę odpowiednio i wszyć przygotowane wcześniej frędzle. 

Hi guys! 
Do you like fringle handbags? Have you ever thought about making it by your own? Today in my next post during world recycling week I'll show you, that one of possible ways to care about environment is to reuse and repurpose your accessories to be trendy again. 


What would you need?


 • Clutch or handbag , faux leather one would be great
 • Material for fringes ( the best would be the same one from which your bag is made up from)
 • Sewing kit
 • And few hours of free time

Measure your bag and decide where fringle should appear, how many of them do you want (maybe layers?), how long should it be. Then draw it with soap and cut few rectangles. Leave about 1,5 cm to see the material, from the rest you can do as many fringle as you want. Later simply put it on glue or (that's what I've did) cut your bag , place fringle inside and sew it back refurbished bag

 fringle bag diy

 fringle bag diy


Dodatkowo wyczytałam, że sposób, w który najczęściej trzymamy torebkę wiele mówi o naszym stanie psychologicznym.


Torebka noszona pod pachą

Zawartość torebki interesuje właścicielkę bardziej, niż sam w sobie dodatek, mimo iż wygląda to, jak powtarzanie najgorętszego trendu z pokazówTorebka w dłoni 

Taki sposób podpowiadają nam gwiazdy streestylu. Psychologowie tłumaczą to w inny sposób: jesteś bardzo zajętą kobieta, bizneswoman, która dba o każdy szczegół w swoim wyglądzie. Dlatego ze nasz wizerunek, to nasza wizytówka.Torebka zawieszona na zgiętym łokciu. 

"Tak jest łatwiej, bo w tej samej ręce trzymam telefon". Oznacza jednak to, że jesteście bardzo władczą osobą, torebka - to swego rodzaju trofeum. 

Torebka przez ramie

Wolne ręce, waga rozprowadzona po całych plecach - co może być wygodniejsze? Psychologowie jednak twierdzą, że jesteś osobą niepewną i torebka jest jedną z twoich osłon.Clutch lub mała torebka trzymana dwoma rekami przed sobą 

Wcale nie jest jednym z ustawień do udanego zdjęcia. Zdradza to fakt, że jest nam bardzo niekomfortowo w sytuacji lub miejscu gdzie się znajdujemy. Pierwsze co zrobiłam po przeczytaniu danych faktów (oprócz myśli o tym, że się koniecznie podzielę na blogu) było przeanalizowanie ostatnich czasów i sposobu w który trzymam torebkę :) Wydaje mi się, że niektóre stwierdzenia mogą nie być do końca prawdziwymi , jak myślicie? 

6 comments:

 1. Great job sweetheart...thx for sharing! xx

  ReplyDelete
 2. świetny pomysł z tą torebką - wyszło super!
  jak już noszę torebkę, to najczęściej w dłoni:)

  ReplyDelete
 3. Świetnie przerobiona torebka! ;)
  Nie widziałam, że noszenie torebki może nam tak dużo powiedzieć ;)

  ReplyDelete
 4. Efekt końcowy świetny!

  ---------------------------
  http://fashionelja.pl

  ReplyDelete
 5. Great DIY tip! The bag looks awesome! Thanks for sharing and thanks for dropping by my blog and leaving me a beautiful comment! :)
  http://styleovercoffee.com

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl