16 December 2015

DIY: Nadaj sweterkowi drugie życie

Zmiana sezonu zmusza nas do przeglądania szafy i zwolnienia półek, zajętych nienoszonymi rzeczami. Co z nimi właściwie robimy? Są tak na prawdę 2 kierunki:
 • sprzedajemy/wymieniamy/wysyłamy do domu dziecka/wyrzucamy
 • przekładamy gdzieś głębiej w szafie.

Drugi scenariusz wymaga najmniej zaangażowania i podtrzymuje w nas nadzieję, iż kiedyś tę rzecz jeszcze założymy (a jak nie my, to na pewno nasze dziecko jak urośnie). Mam takich skarbów około 3 dużych worków i mam wrażenie, że ilość tego rośnie w przyspieszonym tempie. Najgorzej dzieje się ze swetrami i okryciami wierzchnimi, bo zajmują zdecydowanie więcej miejsca niż zeszłoroczny strój kąpielowy. Nie tak dawno temu przyszło mi do głowy: a co jeżeli spróbuję je przerobić? Jak pomyślałam tak zrobiłam. Pinterest podpowiedział mi setki diy: dziewczyny naszywają pompony, rysują obrazki, wpuszczają wstążki, krótko mówiąc, tworzą prawdziwe perełki. Jestem może mniej utalentowana, jeżeli chodzi o przenoszenie rysunku na tkaninę, ale również znalazłam ciekawy pomysł. Przerobienie mojego sweterka zajęło jeden wieczór a moje zadowolenie trwa do dziś:). Wszystkich chętnych zapraszam dalej!
 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄 🎄

Each season we start from cleaning off our wardrobes, making more space for a new staff. What are the possible ways to do this? Basically two:

 • Either we get rid of it (sell, change, through away)
 • Put in a hidden shelf somewhere in the darkest corners of our wardrobe. 
Why do we do so? I call it hope. Hope to wear it someday. The true is: this day never comes. Even if it comes we finally understand why we didn't wear it for years. To be honest with you I do the same mistakes, because I cannot afford to have all newest pieces of wardrobe each season and consvience myself to give old clothes another chance. This year I decided to finally trough it away but suddenly found amazing diys on the Internet (Pinterest is really full of it). Love the way girls change their old sweaters to real masterpieces. I gave my sweater another chance with one condition: it will be changed :) Wanna see the results? Then scroll down to see the pics!
 
Inspiracje / more inspirations:
6 comments:

 1. Ciekawy pomysł z tym sweterkiem, zainspirowałaś mnie :-)

  ReplyDelete
 2. ja tak od lat eksperymentuję z ubraniami, cos doszywam, coś pruję, coś wymyślam ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wcześniej myślałam, że wszystko zrobione własnoręcznie wygląda źle. Cóż, nie jest idealne ale jest wyjątkowe!

   Delete
 3. Świetny pomysł! Sama ostatnio znalazłam parę rzeczy, którym nadam chyba drugie życie :)

  ReplyDelete
 4. wspaniały pomysł ! pozdrawiam:))

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl