17 February 2017

#Outfit Hygge Fashion

Hygge tu, hygge tam, hygge jest teraz wszędzie. To popularne słowo określa filozofię życia, 
"która czyni Duńczyków najszczęśliwszym narodem na świecie. Nie ma odpowiednika w języku polskim, a opisuje chwile szczęścia, ciepła i bliskości, które możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach." 
Hygge. Duńska sztuka szczęścia - Tourell Soderberg Marie

Jeden z głównych wnętrzarskich trendów 2017 roku, hygge, szybko rozprzestrzenia się i na inne sfery życia, m.in. sferę mody. Jest filozofią bycia w harmonii ze sobą, a przez to i z całym światem. Umiejętność utrzymywania pewnej strefy, gdzie czujemy się swobodnie, szczęśliwie i bezpiecznie, jest niezbędna w długie zimowe i jesienne wieczory, kiedy najłatwiej dopadają nas dolegliwości, choróbska, stany depresyjne i brak motywacji. Hygge w bezpośredni sposób odbija się na ubraniach, które nosimy by poczuć swobodę, ukojenie i harmonię. Tak pojawia się koncept hygge w modzie.

What I'm wearing:


Sweater - here
Jeans - Terranova DIY
T-shirt - Shein
Z książki o duńskiej sztuce szczęścia "The Little Book of Hygge: Danish Secrets to Happy Living" wyniosłam bardzo ważny punkt: hygge można osiągnąć na wiele sposobów, o rożnej porze roku, dnia i nocy. Dla niektórych hygge wiąże się z rodzinnymi tradycjami (wspólne niedzielne śniadanie, wizyta u dziadków, pieczenie ciast), babskimi wieczorami albo po prostu, czytaniem książki z narzuconym na nogi kocem i pyszną zieloną herbatą. Dlatego więc hygge wkradł się na początku jako styl wnętrz, ale w szybkim czasie zorientowaliśmy się, że jak tylko hygge wejdzie w Twój rozum, to przenika i wykracza poza granice dekoracji pomieszczeń. 
Skoro chodzi przede wszystkim o to, by zadbać o swój stan komfortu, szczęścia i bliskości, to jeżeli można go uzyskać przez noszenie starego, dziurawego szlafroku, to tak powinno właśnie być. Od szlafroku, który może nie jest najlepszym przykładem wyrafinowanej mody, po inne elementy garderoby hygge. Zakolanówki, duże i obszerne swetry, narzuty i kardigany, wygodne, ciepłe naturalne tkaniny, proste wzory, lub absolutnie gładkie materiały.
Vogue runway w ostatnim czasie zaproponował kilka świetnych pomysłów na hygge:

 • z głowy do stóp w dzianinowych ubraniach (jak na wybiegach Victoria Beckham and Stella McCartney)
 • wygodne skarpetki 
 • ubieranie się na cebulkę ale z klassą (3.1 Phillip Lim, Gucci)
 • be glam ale w wersji ocieplonej (po to są właśnie fluffy jackets)
4 comments:

 1. śliczny sweterek, bardzo ładnie jest Ci w nim ;)

  ReplyDelete
 2. Wow...it look super amazing...thx for sharing honey...:-)
  xx

  ReplyDelete
 3. Pieknie wyglądasz, fot 1, sexy.

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl