21 February 2017

Chloé i pół dekady razem z Clare Waight Keller

W świecie mody, jak i w dziale marketingowym dowolnej korporacji, trzeba podążać za oczekiwaniami rynkowymi. Będąc dyrektorem kreatywnym domu mody nie wystarczy wznowić brand jak Feniksa z popiołu, nie wystarczy już potrząsnąć świat bestsellerem, za którym ustawi się lista oczekujących. W przeciwieństwie do pierwszej połowy XX wieku, kiedy to trend ustalał się na dekadę, obecnie każdy sezon przynosi zmianę. Mówimy dzisiaj "tak" dowolnej mieszance stylów, podążając za ideą definicji własnego stylu. Niemal codziennie ogłasza się nowy must have sezonu, promowany najbardziej wpływowymi osobami dzisiejszych czasów - Instagramerami, mającymi setki tysięcy subskrybentów. Romantyzm i kobiecość idą łeb w łeb z normcorem i utylitarnością; by zmienić wizerunek prestiżowego domu mody, wystarczy zastąpić dyrektora kreatywnego. W ubiegłych sezonach zaszły liczne zmiany, również w Chloé, skąd wg. plotek w drugiej połowie 2017 roku odejdzie Clare Waight Keller. Koniec stylu lat 70-tych i dziewczęcych wzorów w Chloé?
Jeżeli miałabym określić jednym zdaniem kolekcję Clare Waight Keller ostatnich lat, to powiedziałabym "bita śmietana na kawie piernikowej". Zwiewne tkaniny, hymn kobiecości - to wszystko znalazło się na wybiegach Chloé, poczynając od 2011 roku, kiedy pani Keller zajęła miejsce dyrektora kreatywnego. Nie jestem może nieobuzdaną fanką mody lat 70-tych ale uważam, że powinniśmy podziękować Clare za powrót do słynnych denimowych dzwonów i zamszu, wylansowanie między innymi ponczo i cienkich chust, wiązanych przy szyi. Moje osobiste podziękowanie za słynny model torebki Faye, kopiowanej przez każdą jedną sieciówkę :) Cóż, przyznaję mam również jeden model nią "inspirowany". Prawdziwa obowiązkowo znajdzie się w mojej garderobie niebawem (trzymam kciuki)!


VOGUE.ru

4 comments:

 1. Nice inspirations my dear :D

  NEW REVIEW POST | Yves Rocher: BB Cream Sublime 6 in 1.
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

  ReplyDelete
 2. Excellent post (as always)!Thank you very much :)

  ReplyDelete
 3. Tak, Chloe ma przepiękne kolekcje, dziewczęce, zwiewne, takie romantyczne a jednocześnie bardzo stylowe i eleganckie; ciekawe jak to będzie po zmianie ;)
  Gdzieś mi zginęłaś w blogosferze, ale w końcu Cie odnalazłam :)buziaki :)

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl