13 February 2017

#PokażSwójStyl - najlepszy poradnik od Aimee Song

Książka - poradnik #CaptureYourStyle, bardziej znana w Polsce pod #PokażSwójStyl - to świetny podręcznik każdego Instagramera. Mało przepadam za napisaniem recenzji do przeczytanych lektur, oprócz tych które dotyczą świata mody, stylu, ludzi z branży lub niesamowitych historii sukcesu. Książka, o której dzisiaj mowa zalicza się do każdego z wymienionych punktów, pokazuje, że ciężka praca i wyczucie stylu gwarantują owocną przyszłość.
Wielokrotnie czytałam wywiady o popularnych fashion blogerach, które zaczynały od zera i tylko dzięki swojej kreatywności sięgnęły niebywałych horyzontów. Zakładam, że część historii tak czy siak schowana jest pod dywanem: inaczej jest z tymi, którzy zaczynali karierę dobrych kilka lat przed tym, jak blogosfera zaczęła grać tę rolę, jaką gra teraz. Do ich grona zalicza się Aimee Song, dziś mająca na swoim koncie ok 4mln subskrybentów (na moment napisania artykułu). "Song of style" - jej personalny blog oraz konto na Instagramie są dobrym przykładem długiej drogi do sukcesu. Aimee nie raz podkreśla, że jej głównym motto jest dzielenie się z innymi inspiracjami, które osobiście znajduje na co dzień w najzwyklejszych rzeczach i miejscach. Umiejętność łapania takich momentów i przekazywania ich całemu światu podobno zrobiła z niej kobietę sukcesu i zainspirowała do wydania książki - ściągawki dla wszystkich użytkowników Instagrama: od prowadzących blogi po właścicieli biznesu. Tak powstała #CaptureYourStyle, opowiadająca w bardzo przystępny sposób "Jak się wyróżnić, przyciągnąć obserwujących i zbudować markę na Instagramie".Bez słodkiego pierdzenia (albo z minimalną jego obecnością) w przystępny sposób Aimee opowiada swoją przygodę z designem i modą, które ostatecznie zrobiły z niej jedną z gwiazd Instagrama, W kilku częściach autorka podpowiada jak założyć, prowadzić, rozkręcać i później monetyzować konto na Insta. Wydawałoby się, że każdy popularny blogger na przestrzeni 2015 i 2016 roku zdradził swoje sztuczki w przyciąganiu do siebie uwagi. Po przeczytaniu #CaptureYourStyle dowiaduję się, że jednak lepszego poradnika jeszcze nikt nie napisał. Mając to na uwadze trzymam kciuki aby pomogło to i mi :P


Podstawy - nic w życiu nie zaczyna się od podstaw teoretycznych. Analogicznie w przypadku z Aimee: opowiada o podstawach: czym lepiej robić zdjęcia, gdzie i kiedy. Jak nazwać konto, czym się sugerować dodając zdjęcia, jak dopasować styl do swojej siatki (i czemu to w ogóle służy).

Uchwyć swój styl - to prawdziwa ściąga dla fashion bloggerów. Jak wykonać lepsze ujęcia siebie, stylizacji, dodatków.

Jak opowiadać historie i ile hashtagów użyć - kontem na Instagramie można w umiejętny sposób zastąpić bloga. Pamiętajmy, że żyjemy w czasach omnichannel i im najszybciej odzwierciedlamy rzeczywistość i trzymamy subskrybentów świadomymi najnowszych trendów, tym bardziej jesteśmy popularni. Tak sugeruje Aimee.

Ostatnie dwie części poradnika pomogą osobom, które chcą zwiększyć liczbę odbiorców na swoim koncie oraz prowadzących biznes przez siatkę Instagrama.
źródło zdjęć - Internet

6 comments:

 1. muszę kupić sobie w końcu tą książkę,bo jestem jej ciekawa :)

  ReplyDelete
 2. Lovely post dear! Have a great week! xx

  ReplyDelete
 3. Jestem bardzo ciekawa tego poradnika, chociaż sam Insta średnio lubię.

  ReplyDelete
 4. Nigdy o tym poradniku nie słyszałam... wstyd :D Brzmi bardzo ciekawie, co prawda wiele się już uwag na temat Insta nasłuchała i mi po prostu nie leżą, ale może tym razem... kto wie:) Pozdrawiam

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl