18 June 2015

DIY sposób na stres : Modowe Kolorowanki i To nie jest książka

Czy zauważyliście kochani, że coraz częściej subskrybujemy czyjś kanał na YT, obserwujemy blog albo profil na Instagramie? Poranek nie zaczyna się od filiżanki dobrej kawy i sprawdzania wydarzeń na ulubionych stronach. Jest to pewna forma uzależnienia ale od czego? Niespecjalnie dążymy za lepszym, pełnym barw życiem. Jeżeli spędzamy tydzień w biurowych ścianach a weekend na zakupach i przy garach, to zostaje nam podziwiać kolory tylko na czyichś zdjęciach. Uważamy blogerów i celebrytów za bardziej utalentowanych, mówimy że inspirujemy się, podziwiamy a w głębi duszy chcemy się zamienić z nimi miejscami. Kto by nie chciał zaczynać tydzień w NYC a w sobotę leżąc plackiem na plaży w Barcelonie? Staramy kupić tyle samo ciuchów co i nasi ulubieńcy i chcemy dostawać wszystkie nowe kosmetyki za darmo. Gadżeciarze marzą o nowych telefonach i tabletach a są pewnie i tacy, którzy gotowi są wydać fortunę na nowy dywanik tylko dlatego, że widzieli go u kogoś. Reklama lepszego stylu życia działa na nas jak hipnoza a skutkiem niestety może być wyprowadzenie z równowagi. Żałujemy, że nie możemy przekroczyć pewnej granicy i zbudować tak samo ciekawe (albo i lepsze) życie wokół siebie. 
Znalazłam pewien sposób na koncentracje naszego umysłu na zupełnie innych rzeczach; sposób na zwalczenie zmęczenia i stresu. Nie jest to panacea i ten kto podchodzi do tej kwestii zbyt poważnie może śmiało zamykać tą stronę.
Dzięki niemu kochani można się nauczyć tworzyć kolory we własnym życiu. Pewnie już wiecie co mam na myśli :) Pomysły i właściwie wykonanie różnego rodzaju DIY pomaga nam zaspokoić potrzebę porządku, spokoju, kreatywności, poczucia własnej wartości. Oprócz szycia, robienia na drutach i podobnych starodawnych metod od niedawna wchodzą w grę nietypowe, kreatywne zajęcia. Dzisiaj wspomnę kilka z nich, najlepiej prezentując na zdjęciach. 
Kolorowanki dla dorosłych. Moda na nie pojawiła się we Francji dzięki dobremu podejściu marketingowców: zostały określone jako "anti-stress". W Polsce można znaleźć kolorowanki Grupy Wydawniczej Foksal ("Esy – floresy", "Wzory i wzorki", "Wzory i ornamenty"). Sobie i koleżance kupiłam "Modowe kolorowanie" Perron Marie wydawnictwa Egmont. W kilka minut odprężają, uspokajają, zaczynam spokojnie oddychać i skupiamy się głównie na motoryce palców. Oczywiście działa nasza wyobraźnia, którą niestety w większości zawodów prawie nie używamy, wykonując stałe algorytmy.  


Nie mniej ciekawym zajęciem jest tworzenie książki we własny sposób. Chociaż w przypadku "To nie jest książka. Burz i twórz" bardziej chodzi o niszczenie jej w różny ciekawy sposób. Tu z kolei nie tylko włączamy wyobraźnię ale też łamiemy zasady i psychiczne przeszkody. "Nie wolno niszczyć książki, nie wolno rysować na stronach, nie wolno stawiać kubka na stronie, nie wolno, nie wolno, nie wolno...." Autorzy książki pozwalają i zachęcają do zrobienia z nią wszystkiego co tylko przyjdzie nam do głowy, najlepiej w najbardziej nieoczekiwany sposób.

Gorąco Was zachęcam do spędzania wolnej chwili w sposób twórczy, zwłaszcza że to ma pomóc naszej psychice odpocząć. Zapraszam od Poniedziałku na Tydzień Walki Ze Stresem - jeden dzień -da nam jedno rozwiązanie! Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach jakie macie własne sposoby na odpoczynek i walkę ze zmęczeniem lub stresem. Ściskam Was mocno!

3 comments:

 1. bardzo dobrze znam modowe kolorowanki, bo sama je mam :) ! <3 podpisuję się dosłownie pod wszystkim co napisałaś <3.
  dziękuję Ci za wszytko!!!

  http://coeursdefoxes.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. tak, tak z tą kolorowanka zapoznałam się już u Kasi :)

  http://lamodalena.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. heh, wspomniałam nie tylko o kolorowankach :)

   Delete

Share
zBLOGowani.pl