14 March 2017

#Outfit feminist fashion or unicorn t-shirt?

Bawełniane t-shirty z napisami znów są trendy? Tym razem mają mocny przekaz, wręcz feministyczny. Odchodzą w niepamięć koszulki z wydrukiem "lobuziara"; na wybiegu Diora prosty biały T-shirt wykrzykiwał "wszyscy powinniśmy zostać feministkami"

Na początku pomysł nowej dyrektor kreatywnej Diora wydawał się dość kontrowersyjny, choć przekaz jest ponadczasowy. "We should all be feminist" - napis, który pojawia się w tym momencie na Instagramie z tą samą częstotliwością co i kubki z poranną kawą; a Maria Grazia Chiuri z kolei została okrzykniętą twórczynią nowego feministycznego trendu. Biała koszulka z napisami bez wątpliwości trafiła na listę życzeń fashionistek na całym świecie. Jej koszt to ok 500 dolarów (co dla większości jest dość niedrogim włożeniem kapitału). Mówią już że już ruszyły listy zapisów na tę szczególną koszulkę. 
Nie ma już nic dziwnego w tym, że co raz więcej kobiet porusza feministyczne tematy: Emma Watson, Emma Stone a teraz dzięki Marii Chiuri świat mody po raz kolejny i pełnoprawnie wykazuje swój głos w sprawie problemów społeczeństwa. Trzeba również dodać ze inni projektanci także wyraźnie zainspirowali się współczesnym przekazem i na wybiegach pokazali całą gamę t-shirtów z hasłami. 

Moja garderoba (a może i portfel też), która zawiera miedzy innymi bardzo kobiece wzory i pokroje, jednak nie jest w pełni gotowa by wesprzeć wszechobecną fale feminizmu; wybrałam zaś motywujące i rzeczywiście niedrogie przekazanie, które bardziej współgra z moją charyzmą.

What I'm wearing:


Parka - Reserved
Sunglasses - H&M
Tshirt - Shein
Pants - Terranova
Sneakers - Adidas
Choker - DIY


6 comments:

 1. Fajny zestaw na luzie, parka świetna!:)

  ReplyDelete
 2. Najtaniej wyjdzie wybrać sobie dowolne hasło i po kosztach zlecić nadrukowanie jej w jakiejś lokalnej firmie poligraficznej :D
  Wtedy można sobie za grosze sprawić koszulkę z najmodniejszym hasłem sezonu :D

  Ale Twoja mi się mimo wszystko jakoś bardziej podoba ;)

  P.S. Co do Twojego komentarza u mnie - tak, w Łodzi też ziąb. Jakoś ta wiosna bardzo się do nas nieśmiało zbliża...

  ReplyDelete
 3. Kurteczka jest genialna ;) sama chciałam ją kupić ;)
  Obserwujemy? zacznij i daj znać u mnie ;)
  www.jagglam.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. You look super cute and comfy! I really love the jeans. xx

  ReplyDelete
 5. bardzo ładny zestaw, idealny na co dzień ;)

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl