20 August 2015

Top fashion trends fall 2015. As your granny said

W rozmowach z rodziną nie raz wspominałam o tym jak starsze Pani w Europie potrafią dobrze i stylowo wyglądać. Zawsze ładnie uprasowana sukienka lub garnitur ze spódnicą w jednych kolorach, cienki pasek, buty na niewysokim obcasie i obowiązkowy kapelusz : słomkowy w lato i wełniany w zimę. Tak samo ubierała się i moja babcia. Pamiętam również, że nigdy nie wychodziła z domu bez koralików, złotego zegarka i małej torebeczki. 
Moi drodzy, w nowym sezonie projektanci ubierają nas w rzeczy wyciągnięte z "babcinej" szafy. Jednym z najlepszych przykładów jest uroczy wełniany płaszcz oversize jak na pokazach Michaela Korsa. 
Kusi miks kolorów i faktur: projektanci śmiało łącza wełniany swetry na drutach z jedwabną spódnicą i skórzanymi kozakami. Jednym z najczęściej widzianych dodatków jest chusta wiązana w dużą kokardę. Dużo ciekawych detali możecie znaleźć w pokazach Gucci, Miu Miu, Céline, Saint Laurent, Vetements, Missoni, Loewe i Michael Kors.

Hello my beauties!
I live in Poland for few years already and have noticed how stylish European old ladies are. Everything they wear is in perfect condition, is classic and fits perfectly. My granny was the same: she always wore her gold jewelry and grey clatch even when she went for shopping only.
Gucci, Miu Miu, Céline, Saint Laurent, Vetements, Missoni, Loewe i Michael Kors showed us models wearing things randomly chosen from old lady's wardrobe. I found color and fabric mix as most amazing in this new trend. Just think: bennies with old-school coat, silk skirts along with woolen sweater, all in different colors and patterns. Personally I'd invest in woolen oversize coat, similar to what we've seen from Michael Kors. 

Źródła zdjęć: glamour.ru,  passion.ruvogue.com and style.com

2 comments:

  1. Oj starsze Panie potrafią się dobrze ubrać, ja mam swój lumpeks i mam klientke - 60 lat, a po prostu czerpać z niej inspiracje można!:) a babcine rzeczy odpowiednio dobrane, mogą okazać się strzałem w 10!:)

    ReplyDelete
  2. Like the first photo :)
    BLOG M&M FASHION BITES : http://mmfashionbites.blogspot.gr/
    Maria V.

    ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl