19 July 2015

10 ways to spend hot summer weekend in the city

Nie często zdarza mi się ostatnimi czasy spędzać weekend samej. Zazwyczaj jesteśmy razem całą rodziną: czy w mieście czy u kogoś w odwiedzinach. Wielkim zdziwieniem było usłyszeć, że zostaję sama na cały weekend. W pierwszej chwili nie wiedziałam czym mogę się zająć. Sprzątanie, zakupy, gotowanie na tydzień do przodu? Nie, tym razem mam chwilę którą muszę spędzić "dla siebie". 
Kiedyś moją największą frajdą były samotne wyjazdy - najbardziej lubiłam spakować torbę i wyruszyć w podróż, taką gdzie nikt nie będzie mi narzucał swojego widzimisię. Tak na przykład często jeździłam na wakacje czy urlop nad morze, zwiedzałam inne kraje, spędzałam weekendy z dala od domu. Tym razem też bez problemu znalazłam kilka ciekawych zajęć i chętnie się z Wami nimi podzielę. Upalny Weekend w mieście , 10 najciekawszych propozycji

 • Poranek można spędzić w łóżku z gazetą w ręku. Nie uważacie tylko, że jest to banał?  Zamiast wyciągania się pod kołdrą proponuję wyjść na wczesne zakupy na miejskim targu. Mieszkam naprzeciwko jednego z najlepszych warszawskich bazarków i wiem, że weekendowa sprzedaż zaczyna się od 5 rano. Wczesne zakupy mają to do siebie, że zdążycie przed upałem i największym tłokiem kupić najświeższe owoce do śniadaniowego smoothy!  
 • Jeżeli chcecie przedłużyć temat zakupowy, to teraz jest najlepszy czas na odwiedzanie najbliższej galerii handlowej. Przyznam szczerze, że samej zawsze lepiej się idzie na shopping w weekend. Bez pośpiechu, z dala od słońca i od obowiązków domowych. 
Upalny dnień wolę jednak spędzić nad wodą lub w ogóle wśród przyrody. Co możemy sobie zorganizować?
 • Miejska plaża zapewni cały zakres usług: słońce, opalenizna, bar, muzyka na żywo, nowe znajomości itd. Zazdroszczę Trójmiastu, miejska plaża jest nad morzem :P W Warszawie ruszamy nad Wisłę, najlepiej wieczorem w gronie przyjaciół. 
 • Jeżeli Wisła jest zbyt brudna do kąpieli a dusza prosi odpłynąć od brzegów, to koniecznie sprawdźcie mapę i wygodny dojazd za miasto, gdzie na pewno znajdziecie kilka jezior czy zalewów. Większe, takie jak Zalew Zegrzyński pod Warszawą mają na pewno ośrodki wypoczynkowe, gdzie można się zatrzymać na cały weekend. 
 • Dla najbardziej wymagających osób znalazłam trzecie rozwiązanie - otwarte baseny i parki wodne. Trzeba być przygotowanym na straszny tłok i kompletny brak miejsc zaczynając od leżaków i kończąc miejscem w wodzie. Radzę więc poranną kąpiel. 
 • Coraz częściej w miejskich parkach można wypożyczyć sobie leżak. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą ciekawą książkę albo film i spędźcie kilka relaksujących godzin w ratującym cieniu drzew. W parku Łazienkowskim w Warszawie można przy okazji posłuchać klasycznej muzyki na żywo. 
 • Od leżingu ku aktywnemu wypoczynkowi. Przejażdżka rowerem dla osób wysportowanych i nie tylko. Uważajcie przy tym na głowę i plecy, które wystawione są na mocne promienie słońca. Jazda w lesie będzie bardziej przyjemna.
 • Zaprosić koleżankę na jogę. Coraz bardziej popularne stają się grupowe zajęcia z jogą w mieście. W Warszawie przez resztę lata możecie dołączyć do bezpłatnych zajęć na Plażowej i w parku Łazienkowskim. 
 • Jestem też wielką fanką zwyczajnego chodzenia. do czego i Was również zachęcam. Naukowcy twierdzą, że godzinny spacer każdego dnia zmniejsza ryzyko wystąpienia stresu. W ten weekend wraz z przyjaciółką przeszłyśmy od Stadionu Narodowego do Metra Świętokrzyska. 
 • Dzień warto zakończyć ciepłą kąpielą lub SPA w gabinecie z ulubioną gazetką!
Koniecznie dajcie mi znać jak mija Wasz weekend! Jaki macie sposób na weekend w wielkim mieście?


Hi guys!
What are your plans for the weekend? Do you stay alone and don't know where to go when it's hot as hell outside and you stay at the big city? Well, in situations like this I always think positive: this time for myself and I better spend it having fun or relaxing (depending on my mood). I'll always have some "free time" for home routine. So, my beauties, what we can do during 48 hours? (Warning: ideas not for extremely parting people).

 • Don't be lazy just because of the weekend. Wake up earlier and buy the fresh fruits for your morning smoothie!
 • You may always spend a day in a shopping mall. It's really the last chance to buy things from summer sale. Besides, you had extremely busy week or two or even a month. And now you have time to spend all your bonus on smith you desired ;) I hope your bonuses are as big as your wishes;)

Even if it's hot outside I'd advise to spend these days actively and not looking at your sell phone every 5 minutes. Swimming sounds perfect, right? Running, jogging, nordic walking - everything you like and ready to do.

 • Relax. Take yoga lessons or take your best friends on open air yoga. I like to practice yoga during morning hours. It gives me power for all day long.
 • Walking. Morning or evening hours will be the best. Comfortable shoes and a bottle of water are your must haves then.
 • You prefer swimming? No problem, just decide wether you want to go to the swimming pool or aquapark,
 • Or you wish to run away from your city life and swim in the big water? I guess there are few beaches on the surburbs you can reach by car/train/bus?
 • You can also spend some time in city park. Walking, relaxing, reading, listening to live music or even watching a film! Btw, do you know that hour walking helps to reduce the stress?
 • Thinking of yourself why don't you visit spa? Hour or two of pleasure and wellness is always good for your health
 • Visit your old friend. Someone you haven't seen for weeks. You have millions of topics and rumors to discuss!


5 comments:

 1. Fajne zdjęcia, w takiej Wawie to jest co robić :) W mniejszych miejscówach trochę gorzej ale dla chcącego nic trudnego ;) Pozdro i zapraszam na mój raczkujący blog http://nammaniee.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. bardzo fajne propozycje :) u nas basen był opcją najczęściej wybieraną, parking był pełniusieńki! :)

  http://lamodalena.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Też wybrałam basen, trzeba przyznać, że był mało popularną opcją w ten weekend,było sporo miejsc na zewnątrz :)

   Delete
 3. Dla mnie najlepszym sposobem jest zaszyć się w domu i zrobić własne domowe spa ! a jeśli akurat nie mam na to ochoty to zdecydowanie zakupy, basen, przejażdżka rowerowa :)

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl