15 March 2015

Heatless Curls


Nic tak nie przykuwa uwagi, jak starannie zrobiona fryzura. Nawet "koński ogon" można zaprezentować jak fryzurę prosto z wybiegu albo planu filmowego a nie jak fryzurę z którą myjemy podłogę w mieszkaniu, przy czym im naturalniej wyglądają nasze włosy tym lepiej. W modzie już któryś sezon pozostają delikatne naturalne fale.


Taka fryzura wygląda bardzo naturalnie i wiosennie. Poza tym jest bardzo łatwa do zrobienia. 

Istnieje mnóstwo narzędzi, sposobów i rodzajów loków, także można temu poświecić osobny post albo nawet cały blog. Kręcone włosy kojarzą mi się zawsze z osobą zadbaną i stylową. Doskonale wiem ile czasu i nerwów kosztuje taka fryzura. Coraz częściej w sieci pojawiają się publikacje na temat stworzenia fryzury bez używania niszczących włosy środków albo przyrządów. To tak zwany "hearless  curls". Wypróbowałam wiele z nich: wymagają więcej czasu ale maja oczywiste zalety. Najbardziej podoba mi się to, że każdy sposób pozwala stworzyć absolutnie inną falę. Dzisiaj chcę się podzielić z Wami najprostszymi wskazówkami do jej stworzenia.


1. Najlepiej umyć głowę na wieczór, nocy powinno wystarczyć na całkowite wyschnięcie włosów.
2. Trzeba ostrożnie osuszyć włosy ręcznikiem (tylko nie zostawiać go na głowie) i od razu rozczesać je grzebykiem z rzadkimi ząbkami albo szczotką typu Tangle Teezer. 
3. Uwaga: czekamy do prawie całkowitego wyschnięcia aż pasemka będą delikatnie wilgotne. chodzi o to, że mokre włosy skręcone w kok (o tym dalej) nie wyschną nawet przez kilka godzin.
4. Mała porada: nie używajcie żadnych kosmetyków typu pianka albo mus do włosów. Jeżeli chcecie je zastosować, to koniecznie trzeba wysuszyć włosy za pomocą suszarki aby uzyskać więcej objętości, ale przecież chodzi nam o metodę "heatless", także zostawiamy suszarkę na jej miejscu. 
5. Jak tylko włosy wyschną, trzeba je rozczesać ponownie i upewnić się że nie zostało żadnych poplątanych kosmyków. Następnie, zawiązujemy je w kok: im wyżej i ścisłej będzie kok tym bardziej sprężyste będą fale.
6. Kok zostawiamy na kilka godzin. Osobiście wolę zostawić na całą noc.
7. Po zdjęciu gumki włosy rozczesujemy delikatnie palcami ale nie szczotką! Na koniec można je delikatnie prysnąć lakierem i cieszyć się ładną fryzurą przez cały dzień!

Bardzo delikatne fale:


No comments:

Post a Comment

Share
zBLOGowani.pl