27 August 2016

Olejek do twarzy Evree | Stosowanie olejków w codziennym rytuale oczyszczania twarzy

Moja mama zawsze stosuje jeden kosmetyk na wiele sposobów, lub ignoruje pewną potrzebę tylko by oszczędzić miejsce w łazience. Tak można podejść również do stosowania olejków pielęgnacyjnych, które odpowiadają na zapotrzebowania rożnych typów skory, mogą być nakładane na rożne części twarzy i używane w rożnych celach. Osobiście mam skórę mieszaną, skłonną do podrażnień i przetłuszczania się.  Wydawałoby się, że olejki mi są zakazane. Znalazłam jednak pewne zastosowanie, którym chętnie się z Wami podzielę. I tak,

Pielęgnacje twarzy skóra mieszana skłonna do wyprysków i przetłuszczania olejkami na przykładzie olejku Evree Revita Perilla


Już jakiś czas temu wpadła mi w rękę książka-poradnik dotycząca pielęgnacji twarzy po koreańsku (krotki felieton tutaj).  
Autorka doskonale (i pewnie setkę raz) opisała w niej 10 etapów codziennej pielęgnacji twarzy, które mają dokładnie oczyścić i maksymalnie nawilżyć zmęczoną skórę. Nie zaprzeczam, wydaje się to być i w rzeczywistości jest zbyt skomplikowane, ponieważ zajmuje jakieś 20 minut i więcej, czyli minimum 40 minut dziennie. Dodać do tego 20 minut na makijaż i ... No właśnie, tego czasu po prostu nie możemy sobie wykroić, zwłaszcza kiedy mamy go zbyt mało. Dlatego osobiście stawiałam na maksymalnie 2-3 kosmetyki, które z grubsza robiły swoją robotę. Próbując na sobie koreański sposób na pielęgnacje twarzy, wyeliminowałam pewne kroki i większą wagę przykładam do oczyszczenia: i mówię nie tylko o zdjęciu makijażu z oczu i mycie żelem lub pianką.
Po usunięciu makijażu z oczu dwufazowych płynem, stosuję olejek (obecnie Evree Revita Perilla). Nakładam kilka kropel na wszystkie części: czoło, nos, podbródek, policzki i nie raz szyję. Następnie zaczynam ruchami, rekomendowanymi do masażu twarzy, rozprowadzać olejek. Zaczynam od policzek: po wykonaniu kilku okrągłych ruchów opuszkami palców one zaczynają czerwienić się. Czuję wówczas, jak podkład i inne kosmetyki wraz z brudem rolują się pod palcami. Nie jest to oczywiście sposobem głębokiego oczyszczania por, nie-nie. Ten krok ma zapewnić podstawę do kolejnych kroków bardziej dokładnego oczyszczania i poprawić krążenie i odpływ limfy. Przyznam się bez bicia - w innych okolicznościach nie wykonuję masażu twarzy: przecież na to trzeba znaleźć dodatkową chwilę. A tak łącze ze sobą przydatne i przyjemne. 
Następnym krokiem zmywam całość wspomnianym już żelem lub pianką. Główny warunek: ten kosmetyk ma być na bazie wody. Łatwe prawda? Będąc posiadaczka skory w wersji dość wrażliwej i skłonnej do ciągłych podrażnień oraz skłonnej do przetłuszczania się odstawiam olejek na bok i nie stosuję go do nawilżania czy nakładania maseczek. W przypadku gdybym miała normalną lub suchą skórę, z pewnością mogłabym wklepywać kilka kropel zamiast bazy pod makijaż, stosować olejek jak dodatek do kremu nawilżającego czy zamiast kremu. Kosmetyk, który z pewnością można używać na wiele sposobów i zastąpić nim kilka obecnie używanych :)


 Olejek do twarzy evree

 olejek do twarzy stosowanie

 10 etapów oczyszczania twarzy olejkami

 jak stosować olejki do twarzy evree

 masaż twarzy olejkami

 olejek evree revita perilla

 evree revita perilla

 review evree revita perilla

Find me on:

     

3 comments:

 1. Looks good!
  https://julia-fetisova.blogspot.ru/

  ReplyDelete
 2. Great review sweetheart...thx for sharing!

  ReplyDelete
 3. podoba mi się ten olejek! :) jak go spotka to zakupię :)

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl