5 August 2016

#Outfit Dress over jeans | Miss Independence

Sukienka założona na dżinsy?? Czemu nie: widzieliśmy już w drugiej połowie lat 90-tych spodnie połączone ze spódnicą mini. Dzisiejsza stylizacja sprawia u mnie poczucie większej pewności siebie, niezależności, chociaż maksymalnie zakrywa ciało. Związane jest to przede wszystkim ze swobodą łączenia trendów i w niektórym stopniu tworzenia własnych zasad gry. Polski streetstyle dzisiejszych czasów nadrabia ze sporym opóźnieniem przepaść z zachodnimi sąsiadami. Kobiety wywalczyły tu już pewien stopień niezależności. Kobieta dzisiejszych czasów podejmuje ważne decyzje, aktywnie uczestniczy w życiu politycznym swojego kraju, zajmując przewodniczące pozycje. Tak samo w ubiorze: wszelkie granice zostały przesunięte i teraz kobieta z ulicy może dyktować swoje trendy.Wyszło bardzo szablonowo... Martwi mnie fakt, że sąsiadki ze wschodu często nawet nie próbują walczyć by odzyskać podobny do krajów zachodu stopień samodzielności. Nie chodzi mi teraz o kulturę muzułmańską, całe moje obawy są skierowane do słowianek. Znam wiele przykładów gdzie kobieta w gospodarstwie domowym, na stanowisku pracy a nawet podczas spaceru na ulicy zostaje skrytykowana i narzucane są stereotypy niezmienne od dziesiątków lat. 
W mojej ojczyźnie głównym tego powodem jest obecny stan demograficzny: kobiet jest po prostu więcej niż mężczyzn (na 100 kobiet około 87 mężczyzn). Kobieta od małego walczy o uwagę i przy okazji za wszelka cenę stara się faceta utrzymać. Wynika stąd charakterystyczne zachowanie mężczyzn, pokazujące bardzo niski poziom zaufania i szacunku. Jak to bywa: koleżanka koleżanki mojej koleżanki spotkała pewnego przystojniaka. W dodatku jest z dobrej rodziny i przy kasie. Nic, tylko się cieszyć. W ich związku kobieta straciła (jeżeli w ogóle miała) jakąkolwiek niezależność. Od początku on ustalił reguły gry: żeni się tylko w przypadku jeżeli ona urodzi dziecko. Trzeba też napomnieć, że dzieci chciał tylko z jednego powodu: wszyscy kumple mają, a on jedyny nie. Tak jakby wszyscy znajomi już złapali Pikachu, a on jeszcze nie. Kobieta w Rosji pójdzie na wszystko: dziewczyna szybko stwierdziła że gra jest warta świeczki. Okazało się zaś, że nie wolno jej przytyć, inaczej znajdzie sobie inną. U człowieka ze zdrowym rozsądkiem i silną wola pojawiłaby się chęć sprowadzenia takiego gościa na ziemię. Ona jednak wybrała drogę męczennicy. Prawie nie jadła w ciąży, a zdążywszy urodzić odstawiła malucha i pobiegła z płaczem do solarium, poprawiać koloryt skóry. Każdy ma oczywiście swoje wartości i priorytety, ale taki przypadek tylko w gronie moich znajomych nie jest jedyny. Podsumowując: prawo wyboru jest drogą i wartą wszelkich starań nagrodą. Nawiązując do tematu mody i odrywając się od spraw bardzo prywatnych: niezależność od mijających trendów i umiejętność łączenia ich z klasyka gatunku pomaga zbudować własny styl a przy okazji oszczędzić. 


What I'm wearing:


Velvet dress - vintage
Jeans - Terranova DIY - TUTAJ
Sandals - DeeZee
Bag - vintage

Bracelet - Reserved
Sunglasses - River Island


 dress over pants outfit

 how to style black dress over jeans

 vintage dress over frayred jeans

 little black velvet vintage dress

 velvet vintage dress and jeans

 black dress over jeans

 terranova jeans diy, deezee sandals vintage dress

 all black outfit

 jak łączyć ze sobą trendy i wyglądać ponadczasowo

 łączenie trendów
 
 vintage embroidered handbag

Find me on:

     

16 comments:

 1. taki kształt oksów idealnie do ciebie pasuje ;)
  PorcelainDesire

  ReplyDelete
 2. Takich historii jak ta Twojej koleżanki jest sporo także w Polsce, nie ma tu chyba większej różnicy.
  Kobiety o mniej wygórowanych oczekiwaniach od losu zawsze jako priorytet stawiały sobie zamążpójście.
  I nadal stawiają.
  Posiadanie męża, wyprawienie wesela, urodzenie dziecka bardzo często nie jest podyktowane żadną wyższą potrzebą czy nawet instynktem, a chęcią dopasowania się do wymagań społeczeństwa, niedostawania od ogółu :)

  Rodzą się z tego czasem różne krzywe historie, a takie związki i tak trafia szlag ;)

  Nie sądzę, żeby przepaść między Polską i Rosją była tu szczególnie duża.
  Owszem, u nas na pewno kobieta ma więcej możliwości samorozwoju - może studiować lub pracować za granicą bez większych utrudnień.
  Ale Ty też wyjechałaś za granicę :)

  Bardzo fajny ten zestaw.
  Jakoś ma więcej klasy, niż pamiętane z lat '90 miniówy i dżinsy ;P
  Ale mnie się najbardziej podoba torebka.
  Jest taka... vyshyvankowa :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tutaj kochana z Tobą się nie zgodzę :) Wiele mówi chociażby procent rozwodów w jednym a drugim kraju, niestety moja wielka rodzina nie świeci najlepszym przykładem stałych związków. Spędziłam w Polsce już spory kawał czasu i z pewnością potwierdzam stosunkowe inne podejście do kobiety.

   Vyshyvanki przypadły Tobie do gustu :) Musisz koniecznie odwiedzić tradycyjny ukraiński ślub i wesele!

   Delete
 3. Świetne połączenie! I jakie genialne jeansy!!! :)
  pozdrawiam cieplutko

  ReplyDelete
 4. wyglądasz jak z okładki najnowszych trendów lato/jesień :D genialne spodnie, nogawki bardzo mi się podobają

  ReplyDelete
 5. You look so classy. Love the bag! Have a great weekend! xx

  ReplyDelete
  Replies
  1. спасибо, дорогая ) написала бы "взаимно", но уже скорее пожелаю успешной и продуктивной недели!

   Delete
 6. I love your outfit, very cool :)

  ReplyDelete
 7. You are beautiful. I like this outfit.

  https://mygreenshopping.blogspot.it/

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl