9 February 2016

W czym pójść do teatru: 3 propozycje do 200 zł

Cześć kochani! Co u Was słychać? W minioną sobotę wraz z koleżanką byłam na balecie Sen nocy letniej, cieszyłam się na widok znajomej baletnicy i świetnie spędziłam czas. Gdyby była taka możliwość, poświęcałabym co najmniej jeden weekend w miesiącu na mały program kulturalny. Niestety jak to zazwyczaj bywa, ten raz w miesiącu wypada raz na pół roku. 
Zwracaliście może uwagę na to, jak ubierają się osoby młodsze? Nieustannie klasyczne wystroje przegrywają z ubraniami w stylu smart casual. Definicja tego stylu jest tak rozmazana ale ogólnie oznacza on sposób ubierania się wygodnie i nieformalnie, ale jednocześnie elegancko. Smart casual nazwano sprytną elegancją lub elegancją na luzie, gdyż zapewnia wygodę bez odchodzenia od klasyki. Może nigdy nie dojdzie do tego by dżinsy z koszulką liczyły się za odpowiedni strój do opery (zdarzają się oczywiście takie osoby) natomiast suknie do podłogi i kobiece garnitury dożywają swoich ostatnich lat. 

Zastanawiając się co na siebie założyć, stwierdziłam by pójść w kierunku powszechnych zmian i przygotowałam 3 stylizacje, które moim zdaniem pasują do teatru, baletu, otwarciu wernisażu i podobnych wydarzeń. Dodatki a nieraz sama baza nie powinny zakłócać całości. Co o tym sądzicie? 

W pierwszej stylizacji do skórzanej oliwkowej spódnicy założyłam ciemny golf. Moda na nie powraca do nas pewnymi krokami od początku zimy.

W drugiej założyłam długą marynarkę, ale zamiast stworzyć bardzo grzeczny zestaw ubrałam pod nią kolorową sukienkę ze skórzaną spódnicą. Wyszło trochę młodzieżowo i w stylu Natalie Portman z Leona Zawodowca, ale mi się bardzo podoba.

Trzecia jest najmniej spięta ramami dresscode'u. Wszystko przez dwukolorowy sweter luźno zwisający z ramion (do tej pory zastanawiam się czy jestem zbyt chuda czy miał to być oversize pulower).Jak Wam się podoba mój pomysł? Czy możemy pozwolić sobie na delikatne zmiany w panującym całe dekady dresscodzie, czy trzeba trzymać się sztywno zasad etykiety?

3 comments:

 1. jeśli chodzi o teatr to jestem tradycjonalistką , ma być elegancko, dwie pierwsze są jak najbardziej w porządku, w trzeciej spódnica jest genialna ale góra mogłaby być bardziej elegancka, ze sweterkiem jest bardzo fajnie ale tak na co dzień :)

  ReplyDelete
 2. Ciekawy post, Też cię dodałam na G+

  zapraszam do siebie --> LoViseta.blogspot.com
  like on facebook

  ReplyDelete
 3. fajny pomysł na ukazanie stylizacji, najbardziej spodobała mi się druga, tylko zmieniłabym naszyjnik na coś delikatnego :)

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl