2 February 2016

DIY rock planter

Ostatnio pomyślałam, że rośliny domowe można kwalifikować jak ludzi. Są takie, które ciągle potrzebują uwagi: trochę za dużo słońca, trochę za dużo wody i już po nich.  Czasami mam wrażenie, że po prostu nie cierpią samej ludzkiej obecności. W społeczeństwie znajdują odzwierciedlenie w osobach, które wiecznie nadmiernie troszczą się o siebie i są wiecznie niezadowolone z życia. Są takie rośliny, które starają się zająć jak najwięcej przestrzeni; w przypadku ludzi są to osoby, które zawsze muszą być w centrum uwagi i grać główną rolę. Im zazwyczaj dziękuję, bo jest nam zdecydowanie nie po drodze.  Są również i takie, które nie potrzebują specjalnych warunków i żyją w tym co mają. Do takiego stopnia, że czasami nie wiadomo, co sprawia im "zadowolenie" panującymi warunkami.

Mogę z pewnością i przykrością powiedzieć, że ze mną przeżywają tylko mało wymagające rośliny. 
Stwierdziłam więc, że nie będę kombinować i inwestować w kapryśne egzemplarze. Pewnie dlatego spodobał mi się najnowszy trend udekorowania pomieszczeń sukulentami, mają one zdecydowanie większą szansę na przeżycie pod opieką wiecznie zabieganych kobiet. Dla swego aloesu znalazłam cudowny szklany wazonik (kiedyś należał do hiacynta, który przyjechał z Holandii przez całą Polskę do Rosji i teraz żyje wraz z rodzinką w domu mojej babci) i odrobinę dekoracyjnych kamyczków. Bez niezbędnej treści opisowej przechodzę do wyników. 

Na końcu znajdziecie również kilka ciekawych pomysłów z innych blogów. Pod każdym zdjęciem znajdziecie link do strony ze szczególnym opisem.10 comments:

 1. Świetnie to wygląda :) przydala by mi się taka roślinka do łazienki :)
  PorcelainDesire

  ReplyDelete
 2. I love this diy
  so perfect
  kiss

  new post http://sarameirelesthesnowwhite.blogspot.pt/2016/02/the-dress.html

  ReplyDelete
 3. Great post dear! This looks really nice,love the idea :)

  mystylishcorner.blogspot.ba

  ReplyDelete
 4. Bardzo fajny pomysł, może też się skuszę :*

  ReplyDelete
 5. Efekt zapiera dech! :) Pozdrawiam, melodylaniella.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Świetny efekt końcowy, bardzo super pomysł
  Jeśli możesz kliknij u mnie

  http://fashionelja.pl

  ReplyDelete
 7. Super pomysł a później wygląda to świetnie ;)

  ReplyDelete
 8. Fajny pomysł. Ale ja wybieram takiego bez igiełek :)

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl