26 December 2014

Party Express

Przyznam szczerze, że zaczęłam pisać ten post równo rok temu. Miałam prawdziwy "party express", także nie zdążyłam opublikować swojego artykułu w odpowiednim czasie. W tym roku mam zamiar nadrobić to opóźnienie aktualizując nieco niektóre zdjęcia i edytując porady kierując się własnym doświadczeniem. 
Pewnie już zauważyłyście, że im więcej obowiązków dochodzi nam co roku, tym mniej czasu planujemy zostawić dla nas samych. Wiele rożnych czynników wymusza na nas wykreślenie z notesu wizyty u fryzjera lub kosmetyczki, co skutkuje próbami samodzielnego dokonania wizażu tuż przed samą imprezą. Są pewne rzeczy, które wymagają nieco praktyki i trochę więcej cierpliwości, co z kolei może spowodować, że machniemy na nie ręką i darujemy sobie kolejną imprezę. Nie pozwolę żeby znów zdarzyło się to w tym roku! W tym celu przygotowałam kilka ciekawych pomysłów, z których na pewno skorzystam i mam nadzieję że niektóre z nich uratują również Waszą imprezę :) Życzę milej zabawy i jak najmniej stresujących przygotowań.

Najpierw określmy dokładnie tą ostatnią chwilę jako dzień przed Sylwestrem albo gorzej - kilka godzin przed Noworoczną imprezę (albo jakąkolwiek inną). To naprawdę krótki czas i nie jest on dedykowany ryzykownym zmianom. Zasada jest prosta: nie rób w pośpiechu tego, czego nie robiłaś wcześniej albo tego czego nie jesteś pewna. Kardynalna zmiana koloru włosów, albo natryskowa opalenizna jeżeli nie robiłyście jej w ostatnim czasie nie jest dobrym pomysłem. Pamiętajmy: Halloween jest tylko raz w roku i do niego jeszcze ponad 10 miesięcy :) Nie polecam również zbyt dużo eksperymentować z nowym makijażem lub fryzurą: wynikiem mogą być stokrotne przekleństwa i kupka wyrwanych włosów. Na koniec i tak stwierdzicie, że zrobicie to, co jest najłatwiejsze, np kucyk...hm..sylwestrowy kucyk. Spróbujmy w ten ostatni dzień skorzystać z kilku poniższych porad (biorąc oczywiście pod uwagę dostępny czas): 

1. Zacznijmy dzień od ruchu. Dokładnie: poświęćmy do 20-30 minut na trochę jogi albo zwykłych ćwiczeń rozciągających i jednocześnie odprężających nasze mięśnie. To wcale nie musi być wyczerpujący wysiłek: sęk w tym, żeby rozluźnić się, odetchnąć całym ciałem i nabrać energii na cały dzień. Aerobik zostawmy na wieczorową imprezę ;)

2. Czas na lekkie śniadanie i ulubioną herbatkę.

3. Zróbcie podstawowe kroki oczyszczenia twarzy, nawilżania i wzmacniania włosów (maseczki, tylko nie na bazie naturalnych olejków). O czasochłonnych maseczkach i peelingach niestety trzeba całkowicie zapomnieć. Jedynie na co teraz jest czas to "kosmetyki z tubki", które możemy nanieść i zmyć w przeciągu 5-10 minut. Manicure i pedicure są w 100% możliwe do wykonania w domu, znajdziecie wiele pomocnych filmików na YouTube. 

4. "Nie mam pomysłów na sylwestrowy look!" Sama tak pewnie powiem trzy godziny przed rozpoczęciem imprezy, dlatego już dzisiaj zostawię sobie i Wam małą ściągę. Sukienka może być jedna z tych, które proponowałam we wcześniejszych postach, chyba że już przygotowałyście coś innego (koniecznie podzielcie się ze mną linkiem w komentarzach lub na Instagramie używając #valerysdailyinspiration). Jeżeli do dziś nie macie stroju, wystarczy wyjąć z szafy fajną sukienkę w której czujecie się dobrze (a to jest więcej niż 50% sukcesu) i dobrać do niej odpowiednie akcesoria. Z czego tu można wybrać? Zerknijcie sobie na poniższe zdjęcia.


Od góry: 1 - Aldo, 2 - Centro, 3 - Marc Cain, 4 - Carlo Pazolini


Od góry: 1 - Alberto Guardiani, 2 - Casadei, 3 - Santoni, 4 - Carlo Pazolini, 5 - Pakerson
Od góry: 1 - Tua by Braccialini, 2 - Pakerson, 3 - Motivi, 4 - By Malene Birger
Od góry: 1 - Centro, 2 - Carlo Pazolini, 3 - Braccialini, 4 - Benetton


Kilka łatwych pomysłów na fryzurę i sylwestrowy makijaż

Z wykonaniem makijażu pomogą nam świąteczne kolekcje makijażu:

Artdeco Majestic Beauty
Avon
Bobbi Brown: Smokey Nudes
Chanel : Plumes Precieuses
Givenchy: Folie de Noirs
Guerlain
Guerlain

Pupa: Snow Quenn
Smashbox: on the rocksNo comments:

Post a Comment

Share
zBLOGowani.pl