21 April 2017

Trend alert: Bluza z logo dawnej sportowej marki

W sezonie wiosna-lato 2017 z nostalgią wspominamy lata 90e: róż od głowy do stop, koszulki z rockowym motywem i najlepiej z nazwą ulubionego zespołu rockowego, brzydkie buty w szpic. Оувтщсяутшу powracają na salony kiczowate logotypy marek, wyeksponowane na ubraniach i dodatkach.
Jeżeli kojarzycie drugą polowe 90ch, gdy pojawiło się i stało dostępnym całe mnóstwo torebek i ciuchów z ogromnymi napisami światowych gigantów mody: Moschino, Nike, Abibas (jak widać, dokładna nazwa nie była do końca ważna). Wtedy łatwo było odróżnić podróbkę, myślałyśmy z koleżankami: "Żaden szanujący siebie projektant nie pozwoli na to, aby jego label był w tak kiczowaty sposób umieszczony na rzeczach". Nie miało to jednak dla nas znaczenia, i co jakiś czas któraś z nas nabywała kolejną trzeciorzędną podróbkę. Z drugiej strony, zbyt mało rozumiałyśmy tego czasu, nie wiedziałyśmy na czym polega moda, i że dla niektórych nadmierny kicz jest sensem i filozofią marki. 


W tym sezonie, począwszy prawdopodobnie od ulic światowych stolic mody, są w łasce ubrania z wyraźnymi logotypami dawnych sportowych marek. Najczęściej na streestylowych zdjęciach pojawiły się Kappa, Fila czy Champion. Modę na dawne sportowe marki przywrócił m.in. Gosha Rubchinskiy i Demna Gvasalia. Nawet rodzinę Beckhamow zobaczycie w koszulkach Supreme.
Najbardziej cenione są te sztuki vintage, warto więc przegrzebać szafę i strych w poszukiwaniu starej bluzy z pożądanym napisem. Najlepsza akcja zaczyna się w momencie, gdy rozpoczniecie poszukiwania na necie, koszt tylko samych bluz Fila podniósł się kilkakrotnie.

Jeżeli jednak odnajdziecie coś dla siebie, to nie zwlekajcie z przymierzaniem. Niektóre połączenia mogą się wydawać zbyt "oryginalnymi", by nie powiedzieć "zwariowanymi". Z drugiej strony, szybko idzie się przekonać, ze pasują do rockowych i nawet ołówkowych skórzanych spódnic, plisowanych spódnic w podłogę i nawet sukienek. 
  Photos: Internet

3 comments:

 1. Świetne są te bluzy ! Teraz moda zatacza olbrzymie koło. Aż strach cokolwiek wyrzucić z szafy ;)


  pozdrawiam,
  http://katarzynaso.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Lovely post dear! Have a great weekend! xx

  ReplyDelete
 3. О да, эти костюмы и толстовки сейчас на всех)

  blog: gvozdiShe.com
  insta: @gvozdishe

  ReplyDelete

Share
zBLOGowani.pl